Balzam atopikderm

Pupalka dvojročnáPupalka dvojročná (lat. Oenothera biennis)

Dvojročná, až 2 m vysoká bylina. Má žlté kvety, ktoré kvitnú okolo 18. tej hodiny a asi po 24 hodinách sa zatvárajú. Kvety voňajú hlavne v noci, opelujú ich najmä nočný motýli.

Semená pupalky sú dôležitým zdrojom pre výrobu prírodných liečiv. Lisuje sa z nich pupalkový olej. Pravidelné užívanie pupalkového oleja zlepšuje kvalitu vlasov a nehtov a pomáha udržať mladistvý vzhľad pokožky.

Užívanie pupalkového oleja pomáha zlepšovať alergické reakcia organizmu, podáva sa s úspechom ekzematikom – atopikom. Pupalka pomáha aj s lupienkou. Dlhodobé podávanie pupalkového oleja pomáha aj u ťažších foriem akné vyčistiť pleť a zmierniť prejavy tohoto stavu.

Borák lekársky ( lat. Borago Officinalis )

Borák lekárskyBorák lekársky je rastlina z čeľade borákovité (Boraginaceae). Borák lekársky je jednoročná rastlina s rozkonárenou stonkou. Kvety sú najčastejšie vo farbe modrej, občas sa vyskytnú aj ružové kvety. Borák pochádza z oblasti Stredozemia, odkiaľ sa cez Španielsko rozšíril do ostatných európskych a amerických krajín.

Účinky boráku:

  • je vhodný na problematickú pokožku, najmä na suchú a dehydrovanú pokožku
  • má liečivé účinky na pleť postihnutú ekzémom, psoriázou alebo alergiou
  • má hojivé a regeneračné účinky
  • pomáha liečiť popáleniny a zápaly pokožky
  • pomáha pri atopickom ekzéme

Balzam atopikderm – keď si koža nevie rady

bioKarité balzam Atopikdermvhodné i pre deti

Špecialista na vysušenú a namáhanú pokožku. Vysoko účinný balzam príjemnej vône obstaráva kompletnú starostlivosť a výživu suchej a vysušenej pokožky so sklonom k popraskaniu. Blahodárne pôsobí pri ekzémoch a lupienke ( psoriasis ). Vyživuje, zvláčňuje a regeneruje pokožku nielen pri akútnych ťažkostiach, ale aj v kludnejšom období. Harmonické spojenie oleja z boráku a pupalky v bio kvalite garantuje vysokú účinnosť balzamu. Balzam atopikderm je prírodný produkt v bio kvalite.

Chcem kúpiť balzam atopikderm

Zdroj:

http://botanika.wendys.cz/kytky/K196.php
http://www.celostnimedicina.cz/pupalka-dvouleta-pro-krasu-a-zdravi.htm
http://slnieckova.sk/p/borak-lekarsky/