Ružový balzam

Damašková ruža

Damašková ruža, takisto známa aj ako bulharská ruža ( lat. Rosa x damascena ). Pestuje sa v bulharskom Údolí ruží. Kvetiny z Údolia ruží majú najjemnejšiu ružovú vôňu na celom svete. Kvetiny sa tu pestujú už vyše 300 rokov. Z Údolia ruží pochádza dnes asi 85% svetovej produkcie ružového oleja.

Ružová voda z Damasku

Damašková ružaPo celé stáročia sa Damašková ruža považuje za symbol krásy a lásky. Vôňa ruže sa zachytáva a uchováva vo forme ružovej vody pomocou starej metódy, ktorá sa používa už od biblických časov.

Z kvetín sa pripravuje ružová voda, ktorá sa používa v kozmetike, farmácii a na varenie. Vďaka svojej jedinečnej vôni sa často pridáva do parfumov.

Kulinárske využitie

Bulharská ružaDamašková ruža sa využíva pri varení ako aromatická prísada alebo korenie. Ružová voda a prášková ruža sa využíva v Perzskej, Indickej kuchyni a v kuchyni stredného východu. Ružovou vodou sa polievajú rôzne mäsové chody, kým ružový prášok sa používa do omáčok. Najpopulárnejšie je však používanie ružovej vody na prípravu dezertov. Západná kuchyňa dnes nevyužíva ružovú vodu. Avšak bola veľmi obľúbená v minulosti, až do renesancie. Na západe sa najviac používala do dezertov.

Šípky

Šípkový olej

Účinky šípkového oleja:

  • protizápalové účinky
  • regeneračné účinky
  • zjemňuje, pestuje a hydratuje pokožku
  • spomaluje známky starnutia, tvorbu vrások
  • vyhladzuje vrásky
  • reguluje tvorbu kožného mazu a zkľudňuje zápaly
  • ideálny pre zrelú a suchú pleť

Ružový balzam – Esencia ženskosti

bioKarité balzam RužaLuxusný jemný balzam pre každodennú starostlivosť celého tela. Vďaka zloženiu s vysokým podielom kvalitného bambuckého masla a šípkového oleja, obohateného o bulharskú ružu, je príslubom perfektnej regenerácie. Ružový balzam hydratuje a regeneruje pleť, celkove ju zjemňuje a zvláčňuje, chráni pred nepriaznivými vplyvmi prostredia. Nezameniteľná svieža vôňa čerstvých ruží povzbudí vašu myseľ. Čistý prírodný produkt v bio kvalite.

Chcem kúpiť ružový balzam

Zdroje:

en.wikipedia.org/wiki/Rosa_damascena